Sítě proti hmyzu přímo od výrobce
E-shop: kzaluzie.cz

Kde koupit?

Kvalitní sítě do oken, které vás zbaví komárů a much můžete zakoupit v našem e-shopu Kžaluzie.cz
Jít do e-shopu

Proč se chránit před komáry?

  • jsou opravdu otravní
  • hlasitě bzučí
  • přenáší různé nemoci a viry
  • mohou vyvolat alergickou reakci


Žlutá zimnice a horečka dengue míří s komáry i do Česka


Investice do okenních sítí proti hmyzu je plně v zájmu našeho zdraví. Není od věci si na závěr připomenout, jaké následky může „pouhý“ komáří štípanec mít.


Komár, včela, vosa, čmelák a sršeň zanechávají v místě bodnutí či štípnutí jed, který v organismu některých lidí vyvolává bouřlivé reakce. A zatímco bodnutí včelou nebo sršněm mívá závažné, nezřídka smrtelné následky i u zdravého člověka, komáří štípanec až donedávna znamenal hrozbu především pro jedince s alergií na hmyzí jed, vysokým krevním tlakem a pro astmatiky.


To se však bohužel mění. Vlivem zmírňování teplot se do střední Evropy stěhují nové komáří druhy v čele s komárem tygrovaným, přenašečem žluté zimnice a horečky dengue, jenž byl v roce 2012 zaznamenán poblíž Mikulova. A letošní extrémně teplá zima jen nahrává málo povzbudivým prognózám odborníků, že se rozhodně nejednalo o poslední návštěvu těchto a dalších nebezpečných druhů hmyzu v českých luzích a hájích.


Jak se chránit před komáry?

Na světě existuje spousta různých přípravků a přístrojů, stejně jako chytrých babských rad, které vám poradí, jak se zbavit komárů i jiného hmyzu. pokud nechcete utrácet za drahé, neekologické a mnohdy zdraví škodlivé chemické přípravky, doporučujeme vsadit na okenní síta proti létajícímu hmyzu


Výhodou takový sítí do oken je jejich nenáročnost, jednoduchá montáž i údržba a dlouhá životnost. Samozřejmě existují i levnější a méně spolehlivé typy ochranných sítí jako například magnetická okenní síť proti hmyzu nebo síť do oken na suchý zip. Takové druhy sítí jsou ale nespolehlivé, na oknech špatně drží a hmyz tak různými dírami a škvírami může do interiéru jednoduše proniknout.


Jako nejspolehlivější řešení se proto jeví sítě do oken s rámem na míru. Kvalitní síťovina v černé nebo šedé barvě je připevněna pevným hliníkovým profilem, na okně skvěle sedí a nemusí se sundávat ani na zimu. Máte doma francouzská okna nebo velké balkónové dveře? Pak se nemusíte bát, kvalitní sítě proti hmyzu můžete mít i vy. Stačí si vybrat dveřní sítě proti hmyzu na míru a komárů se zbavíte i vy.

Fotogalerie

Proč se chránit před komáry?
frame-scrollup