Sítě proti hmyzu přímo od výrobce
E-shop: kzaluzie.cz

Kde koupit?

Kvalitní sítě do oken, které vás zbaví komárů a much můžete zakoupit v našem e-shopu Kžaluzie.cz
Jít do e-shopu

Příběh našeho zákazníka

Jak jsem ubránil dům – před komáry


Komáři číhají za okny

Léto je za dveřmi a s ním i hejna komárů, kteří se z nížin a řek stěhují za potravou do vesnic a měst. Jako majitel bytu i chaty vím, co letní noci s komáry obnášejí. Proto jsem byl loni donucen s nimi jednou provždy skoncovat. A protože se opět blíží čas komářích nájezdů, chtěl bych se s ostatními podělit o svou zkušenost.

Proč komáry domů vůbec nepouštět

Krom nepříjemného bzučení a štípanců jakožto zdravotník vím, že hmyz v domácnosti nepřináší nic dobrého. Krom komárů jsou to také ovádi, včely nebo vosy, jejichž bodnutí a kousnutí můžou vyvolat životu nebezpečné alergické reakce. Infekce zapříčiněná muším trusem pak znamená další, neviditelnou hrozbu.

Chemie, anebo okenní síť?

Internet i přátelé se loni rozdělili do dvou táborů: jedni horovali pro různé chemické a elektrické odpuzovače, druzí nedali dopustit na sítě proti hmyzu. Rozhodování nakonec nebylo tak těžké.

Když jsem zvážil cenu automatických odpuzovačů, spotřebu energie, jejich nelibý zvuk, ekologické dopady i nejisté výsledky, druhé řešení jasně vyhrálo.

Okenní síť totiž jednou namontuju a už se nemusím o nic starat. Krom toho mám jistotu, že síť hmyz nikdy nepustí dovnitř. A díky síti navíc nepřicházím o čerstvý vzduch. Rolovací sítě proti hmyzu, magnetiské sítě proti hmyzu i sítě na suchý zip jsem zavrhl kvůli jejich nespolehlivosti a radši jsem si vybíral z okenních sítí s pevným rámem na míru.

Jediné, co mi vrtalo hlavou, bylo, o kolik slunce, světla a výhledu mě síť připraví…

Důležité je najít kvalitního dodavatele

Mé obavy se ukázaly být zbytečné. Po troše brouzdání na Internetu jsem narazil na okenní sítě do plastových oken, které jde snadno a svépomocí zaměřit a namontovat pomocí detailního video-návodu a plánků ke stažení. Vybrat jsem si mohl variantu s rámem, který barevně ladil s rámem mého okna (prodejce nabízí 8 barevných variant). Sítě dále slibovaly překvapivě vysokou průhlednost.

Zkrátka přehledný web, dobrá cena, detailní a užitečné návody mě přesvědčily, sítě jsem objednal a ty dorazily asi do 5 dnů.

Namontovat okenní síť zvládne každý

Ač nejsem žádný Kutil Tim, zasadit síť do okenního rámu byla hračka. Pomohlo mi tohle video. Do pár minut byly sítě v oknech a komáři tam, kde mají být – venku.

Výhled z okna pochopitelně je mírně omezený, ale jen tak, že to člověku nevadí a rychle si zvykne. Síť vůbec nemusím vyndávat, a to ani v zimě. A při čištění si vystačím s vlhkým hadříkem nebo vysavačem.


Suma sumárum můžu okenní sítě proti hmyzu vřele doporučit. Cenově výhodnější, ale i ekologičtější a celkově praktičtější řešení, které se vyplatí nejenom chatařům a majitelům rodinných domů, ale i lidem v panelákových bytech.  Okna už mám zabezpečené, teď ještě vyřešit dveře na balkon.


Pavel Svoboda

frame-scrollup